Třídní tabule - 8. třída

10.06.2018 18:09 - Mgr. Tomáš Nový
V úterý 12. 6. píšeme poslední čtvrtletní práci:
1) Z přístavu A na řece vyjel parník rychlostí 12 km/h směrem k přístavu B. O dvě hodiny později vyjel za ním z A do B jiný parník rychlostí 20 km/h. Oba parníky přijely do B současně. Jaká je vzdálenost z A do B?
2) V dílně mají vyrobit 265 stejných součástek. Dělník A zhotoví jednu součástku za hodinu, druhý za 50 minut, dělník C za 45 minut. Za kolik hodin splní úkol, budou-li pracovat společně?
3) vyřeš rovnici: 2( u - 1 ) = 3( u - 1 )
4) vyřeš rovnici: 11 – 4x = 7 + 4x
03.09.2017 16:11 - Mgr. Martina Bezpalcová
Milá Terezko, Kačko, Niky, Nikčo, Marti, Šárko, Barčo, Naty, Verčo, milý Járo a Kubo. Od zítřka jsou z vás osmáci. Čeká vás nový školní rok a s ním spoustu nových zážitků: nový předmět chemie, exkurze, soutěže, projekty, nové poznatky, odpočatí spolužáci a usměvavý učitelský sbor. :) Tak s chutí do toho a zítra vykročte pravou!
Těším se na vás.
Třídní učitelka Martina Bezpalcová