30. 11. 2020 se sejdeme ve škole téměř všichni
V distanční výuce zůstanou v tomto týdnu žáci 8. ročníku
23.11.2020
Vážení rodiče, milé děti,
Ministr školství Vás prosí o dodržování opatření ke zvládnutí pandemie. Čtěte níže.
24.10.2020
Mini ozdravný pobyt
Jizerky
21.10.2020
Distanční výuka od 14. 10. 2020
Vážení rodiče, uděláme všechno pro to, aby se Vaše děti i po uzavření škol nadále kvalitně vzdělávaly s naší pomocí a Vás samotné nezatěžovala výuka více než je nutné. :) Čtěte níže:
Od 5. 10 do odvolání z nařízení KHS neprobíhají zájmové kroužky
Dočasné pozastavení činnosti SVČ
06.10.2020

Školní zahrada

Ve školním roce 2012/2013 jsme za pomoci dotace od Ministerstva životního prostředí obnovili naši školní zahradu. Cílem bylo navázat na tradici zahrádkaření a přitom postavit zahradu na přírodních principech. Vytvořili jsme si příjemné prostředí pro venkovní výuku i konání školních a mimoškolních akcí.

Školní zahrada

Dnes na naší zahradě najdete kromě zeleninových záhonků také bylinkovou spirálu, ovocný sad, úkryty pro hmyz a drobné živočichy, řadu různých ovocných i okrasných keřů, ořešák, květinový záhon, ohniště a krásný altán, jehož dvě stěny jsou postaveny ze slámy a omítnuty hlínou.

Školní zahrada

Díky dalšímu grantu, tentokrát od Ústeckého kraje, jsme zakoupili nábytek pro přírodní učebnu, a tak se na zahradě učíme, pracujeme i bavíme. Do budoucna chceme kromě každoročního obdělávání záhonů vymýšlet a průběžně realizovat různá další vylepšení.

Projekt je financován z prostředků Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí.
Ministerstvo životního prostředí
Tento dokument byl vytvořen za finanční pomoci Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí. Za obsah tohoto dokumentu je výhradně odpovědná Základní škola a Mateřská škola Ploskovice, příspěvková organizace, okres Litoměřice a nelze jej v žádném případě považovat za názor Ministerstva životního prostředí.