Připravte se prosím na nové opatření MZ
Od 18. 9. 2020 roušky pro žáky 2. stupně povinné po celou dobu přítomnosti ve škole - tedy i ve třídách.
18.09.2020
Zpestření výuky
Využili jsme pěkného počasí a učili se v zámeckém parku
Zveme Vás na tvořivé dílny
První již 23. září
Od 10. 9. v budovách povinné roušky
Roušky jsou povinné pro žáky ve všech společných prostorách, ve třídě si ji mohou po dohodě s učitelem sundat. Pro rodiče roušky povinné po celou dobu pobytu v budově
09.09.2020
Ozdravný pobyt do Jizerských hor přesunutý z května na 12. - 16. října
Škola v přírodě - Penzion Mája
Josefův Důl 366
46844 Josefův Důl

Žádáme, aby, pokud někdo z žáků nepojede, tuto informaci ihned nahlásil.
07.09.2020
Matematická olympiáda - 70. ročník
Aktuální informace pro žáky a rodiče
06.09.2020
Pomůcky na nový školní rok
Co budou děti potřebovat.
11.08.2020
Poděkování rodičům
A KRÁSNÉ PRÁZDNINY DĚTEM
30.06.2020

Školní zahrada

Ve školním roce 2012/2013 jsme za pomoci dotace od Ministerstva životního prostředí obnovili naši školní zahradu. Cílem bylo navázat na tradici zahrádkaření a přitom postavit zahradu na přírodních principech. Vytvořili jsme si příjemné prostředí pro venkovní výuku i konání školních a mimoškolních akcí.

Školní zahrada

Dnes na naší zahradě najdete kromě zeleninových záhonků také bylinkovou spirálu, ovocný sad, úkryty pro hmyz a drobné živočichy, řadu různých ovocných i okrasných keřů, ořešák, květinový záhon, ohniště a krásný altán, jehož dvě stěny jsou postaveny ze slámy a omítnuty hlínou.

Školní zahrada

Díky dalšímu grantu, tentokrát od Ústeckého kraje, jsme zakoupili nábytek pro přírodní učebnu, a tak se na zahradě učíme, pracujeme i bavíme. Do budoucna chceme kromě každoročního obdělávání záhonů vymýšlet a průběžně realizovat různá další vylepšení.

Projekt je financován z prostředků Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí.
Ministerstvo životního prostředí
Tento dokument byl vytvořen za finanční pomoci Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí. Za obsah tohoto dokumentu je výhradně odpovědná Základní škola a Mateřská škola Ploskovice, příspěvková organizace, okres Litoměřice a nelze jej v žádném případě považovat za názor Ministerstva životního prostředí.