Pomohli jsme zasadit lípu ke 100. výročí republiky
Výlet za poznáním
Navštívili jsme Techmania Science Centrum
Zámek Ploskovice
Navštívili jsme ploskovický zámek.
Řezbářské sympozium
Vyráběli jsme ze dřeva.
3. a 4. ročník
Řezbářské sympozium
25.09.2018
Zahajujeme činnost STŘEDISKA VOLNÉHO ČASU
Matematická olympiáda
Aktuální informace pro tento školní rok
09.09.2018
100. výročí založení naší školy
květen 2019
06.09.2018
Výstup na Liščín
Pátráme po památníku k 10. výroční vzniku Československé republiky
06.09.2018

Omlouvání žáků

• Nepřítomnost žáka je vždy nutné omluvit písemně (v ŽK nebo v notýsku).
  • Pokud žák chybí, jsou rodiče povinni do tří dnů sdělit škole příčinu absence (ústně, písemně nebo telefonicky) a po návratu do školy je žák povinen do tří dnů předložit třídnímu učiteli písemnou omluvenku v ŽK. Po uplynutí této lhůty bude absence považována za neomluvenou.
  • Ve výjimečných případech může škola žádat doložení každé omluvenky lékařským potvrzením.
  • Uvolňování žáka v předem známých situacích:
    • jedna vyučovací hodina – žák předloží písemnou omluvenku vyučujícímu daného předmětu
    • jeden den – žák předloží písemnou omluvenku třídnímu učiteli
    • více než jeden den – žák předloží písemnou žádost rodičů o uvolnění řediteli školy
  • Pokud žák odchází ze školy v průběhu vyučování, musí předložit písemnou žádost rodičů, případně si ho rodiče vyzvedávají osobně. Z bezpečnostních důvodů škola neakceptuje telefonické žádosti o uvolňování žáků. Ve výjimečných případech může učitel požadovat, aby si rodiče žáka vyzvedávali pouze osobně.

Komunikace mezi školou a rodiči

• Schůze SRPŠ a třídní schůzky – každoročně v září, v listopadu a v dubnu.
  • Jednotliví vyučující nabízejí rodičům konzultační hodiny.
  • Schůzka rodičů s vyučujícími je možná kdykoli po telefonické domluvě nebo prostřednictvím žákovské knížky.
  • Individuální schůzku s vyučujícím si prosím vždy domluvte předem, vyučující se Vám nebude moci věnovat v době, kdy má vyučovací hodinu.

Školní poradenství

Při škole pracuje:

• Výchovný poradce
    • pomůže Vám, pokud má vaše dítě výchovné či vzdělávací problémy, podezření nebo prokázanou vývojovou poruchu učení nebo chování nebo naopak, pokud je Vaše dítě mimořádně nadané
    • odkáže Vás na další odborné poradenství (specializované poradny), pomůže Vám domluvit termín a vyřídit administrativní záležitosti
    • vycházejícím žákům pomůže při volbě budoucího studia, poskytne informace o středních školách
  • Školní metodik prevence – organizuje a zajišťuje akce podporující prevenci před návykovými látkami a před projevy šikanování apod.
    • můžete se na něj obrátit v případě, že problém tohoto charakteru zjistíte u svého dítěte
    Drogy - informace pro rodiče
    Šikana - informace pro rodiče

• Dyslektická ambulantní poradna
    • sem pravidelně docházejí žáci, kterým byla tato péče doporučena pedagogicko-psychologickou poradnou nebo speciálně pedagogickým centrem, případně žáci po domluvě školy s rodiči.
  • Logopedická poradna
    • péče se poskytuje jak dětem v MŠ, tak i žákům ZŠ.

Bezpečnost žáků

• Prosíme rodiče: připomínejte svým dětem, aby každý sebemenší úraz nebo nevolnost vždy nahlásili učiteli nebo vychovatelce.
  • Žádáme rodiče: zajistěte, aby žáci nenosili do školy předměty, které mohou být nebezpečné jejich spolužákům nebo i jim samotným (např. nože)
  • Prosíme rodiče: přijďte řešit přímo do školy každý projev společensky nebezpečného chování, které by souviselo s jejich dítětem nebo který zaznamenáte (šikanování, zneužívání návykových látek apod.)

Pohyb v areálu zámeckého parku

• Vzhledem k tomu, že se škola nachází v areálu Státního zámku Ploskovice, platí pro každého, kdo do tohoto areálu vstoupí, Návštěvní řád Státního zámku Ploskovice. V tomto případě zvláště důrazně upozorňujeme na zákaz vjezdu do zámeckého parku.