Fond Sidus
Proběhly zápisy do 1. ročníku
04.05.2022
Exkurze 9. třdy do ČOV
Navštívili jsme čistítnu odpadních vod
04.05.2022
Spolupráce s mateřskými školami
Děvčata ze 7. ročníku provázela děti z žitenické školky
29.04.2022
Jarní tvoření v MŠ Žitenice a v MŠ Třebušín
Žáčci si vyráběli svou dekoraci
26.04.2022
Exkurze ČOV Litoměřice
Jedeme se vzdělávat
26.04.2022
Výtvarný kroužek
Velikonoční práce žáků
06.04.2022
Zveme vás k zápisu do 1. třídy
20. 4 2022 (13-17 hodin) a 27. 4. 2022 (13-16 hodin)

ELEKTRONICKÝ PŘEDZÁPIS ZDE
30.03.2022
Moderní dějiny moderně!
aneb Výuka dějepisu v 9. třídě
07.03.2022
Blahopřejeme našim žákům
k úspěchu ve SCIO testech
25.02.2022
Realizujeme projekt podporovaný ESF
nazvaný Učíme inovativně v ZŠ a MŠ Ploskovice
25.02.2022
Kroužek v ŠD
Počítače
02.02.2022
Učíme Čtením a psaním ke kritickému myšlení
Naše škola byla vybrána do projektu manželů Kellnerových Pomáháme školám k úspěchu
16.09.2021
Připomeňme si Letní kemp AŠSK
2. turnus od 26. do 30.7.2021
26.07.2021
Připomeňme si Letní kemp ASŠK
1.turnus od 19.-23.7.2021
19.07.2021

Výuka v základní škole

Vyučujeme podle školního vzdělávacího programu Pestrá škola – ŠVP pro základní vzdělávání. Další informace o výuce v kapitole ŠVP

V rámci výuky probíhá ve 4. ročníku dopravní výchova, ve 3. a 4. ročníku výuka plavání, v 7. ročníku lyžařský výcvik. Nabízíme několik volitelných předmětů: Psaní všemi deseti (psaní na klávesnici deseti prsty), Umění v historii (o vývoji uměleckých slohů), Český jazyk plus a Matematika plus (příprava na střední školu). Tyto předměty zařazujeme na základě výběru žáků a rodičů.

V posledních letech škola pravidelně zajišťuje pro své žáky testy SCIO.

Rekonstrukce školy

V roce 2005 proběhla ve škole rekonstrukce přízemních prostor budovy, která zajistila jak modernizaci, tak i plnění nových hygienických norem. Jednalo se především o

• modernizaci vytápění: Po plynofikaci obce se otevřela možnost přejít z původního vytápění školy koksem na plyn. Stará kotelna s kotli na tuhá paliva se tak částečně proměnila v čistý prostor, kde jsou umístěny kondenzační plynové kotle a částečně umožnila využití pro další zázemí.
  • rekonstrukci školní kuchyně: Školní jídelna byla vybavena moderní technikou tak, aby vyhověla všem požadavkům kladeným na její provoz. Kromě zařízení kuchyně bylo vybudováno také sociální zázemí pro zaměstnance.
  • rekonstrukci MŠ: Původní nevyhovující sociální zařízení v jiné části budovy bylo nahrazeno dostatečným počtem umývadel a WC v bezprostředním sousedství třídy. Nová umývárna a WC jsou doplněny i sociálním zázemím pro učitelky.
  • zázemí k tělocvičně: Z části bývalé uhelné kotelny vzniklo sociální zázemí pro tělocvičnu (šatna, WC, sprcha, umývárna).

V dalších letech probíhaly spíše drobnější či udržovací práce a úpravy:

Postupně bylo rekonstruováno osvětlení (doplněno nasvícení tabulí a vyměněna stará osvětlovací tělesa ve školních družinách, počítačové učebně a školních dílnách za vyhovující zářivková svítidla). Došlo k výměně podlahové krytiny a postupně byly vyměněny všechny školní lavice za výškově nastavitelné. (Na školní nábytek získal OÚ Ploskovice dotaci z OP Obnovy venkova Ústeckého kraje.) Třídy dostaly novou tvář obměnou dalšího nábytku a doplňků. Obnoveno bylo vybavení školní dílny, zmodernizován knihovní fond školní knihovny.

Podle potřeb daných vývojem v oblasti výpočetní techniky se také mění ICT vybavení školy – počítačová učebna doplněna interaktivními tabulemi a datovými projektory v dalších třídách i mobilní učebnou (tablety).

Školní pozemek

Když v roce 2004 získala škola pozemek, měli jsme jasnou představu, jak by měla naše školní zahrada v budoucnu vypadat a k čemu bychom ji chtěli využívat: Naším cílem bylo vytvořit prostor nejen pro výuku pozemků, ale i pro výuku jiných předmětů venku a pro různé školní akce s rodiči a žáky. Chtěli jsme vybudovat ekozahradu, která bude podporovat udržitelný rozvoj a bude přátelská k rostlinám i živočichům. Prostřednictvím péče o zahradu jsme chtěli naše žáky přivést zpět od počítačů k práci v přírodě, podpořit rozvoj jejich pracovních kompetencí.<\p>

Uplynulo více než deset let a zahradu jsme natolik zvelebili a přiblížili našim cílům, že jsme jí i zde, na webu školy, věnovali vlastní prostor. A pokud si dnes prohlížíme fotografie zachycující její podobu v roce 2004 a dnes (vše ve fotogalerii), jen těžko sami věříme, že se jedná o stejný pozemek. Více o školní zahradě čtěte zde

Spolupráce ZŠ a MŠ

Sloučení základní školy a mateřské školy do jedné organizace nám umožňuje podporovat přirozené kontakty dětí různého věku. Školáci tak mají možnost vyzkoušet si samostatně připravit i realizovat různé akce pro děti z MŠ. Již tradiční je např. Mikuláš, či Halloween. Přirozenou cestou se u žáků rozvíjejí některé klíčové kompetence dané Rámcovým vzdělávacím programem.