Projekt Dopravní výchova
Seznamování se situacemi na silnici
05.02.2024
Rozpočet na rok 2024
Schválený rozpočet na rok 2024
05.01.2024
JEZERO MOST
Exkurze na jezero Most
19.09.2023
Nově nás můžete sledovat i na facebooku.
15.05.2023
Učíme Čtením a psaním ke kritickému myšlení
Naše škola byla vybrána do projektu manželů Kellnerových Pomáháme školám k úspěchu
16.09.2021

Obecné informace o školské radě aneb Co nám ukládá zákon

Školská rada se v souladu se školským zákonem (561/2004) zřizuje při základní škole jako orgán umožňující zákonným zástupcům nezletilých žáků, pedagogickým pracovníkům, zřizovateli a dalším podílet se na správě školy. Funkční období členů školské rady je tři roky. Rovnoměrně jsou zastoupeni zákonní zástupci, pedagogičtí pracovníci a zástupci zřizovatele. Školská rada zasedá nejméně dvakrát ročně a vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů, schvaluje výroční zprávu o činnosti školy, školní řád, pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků, projednává návrhy rozpočtu, inspekční zprávy a podává podněty řediteli školy, zřizovateli a dalším.

Školská rada Základní školy v Ploskovicích byla zřízena Obcí Ploskovice po řádných volbách ke dni 20. 4. 2005.

Členové:

• Linda Matoušková za zákonné zástupce žáků, předsedkyně školské rady