Jedeme do muzea
Keltové
09.12.2018
Lyžařský kurz s ozdravným pobytem
Pozor, hory se blíží !!!
Zúčastnili jsme se pátého ročníku technických her
Tým naší školy zvítězil
Akce Střediska volného času
Kroužky a jednotlivé akce
Zahajujeme činnost STŘEDISKA VOLNÉHO ČASU
100. výročí založení naší školy
květen 2019
06.09.2018

Zahajujeme činnost STŘEDISKA VOLNÉHO ČASU
13.09.2018 Mgr. Bc. Miroslava Melicharová   Tisk

Středisko volného času je obdoba domu dětí, který ve větších městech nabízí různé kroužky a víkendové aktivity. V našich podmínkách bychom chtěli tuto možnost poskytnout zájemcům přímo zde v Ploskovicích.

Základem budou zájmové kroužky, které pracovaly ve škole i v minulých letech a které naváží na svoji činnost. Letos tak bude pokračovat Hra na zobcovou flétnu, Pěvecký sbor, Fyzikální experimenty, Sportovní kroužek, Taneční kroužek a aerobic, Angličtina pro 1. stupeň, Hra na kytaru, Výtvarný kroužek. Nabídka je pohyblivá, můžeme zareagovat na náměty dětí i rodičů, v současné době se kroužky formují a některé již pracují. Do kroužku se nově mohou přihlásit i děti z MŠ (např. hra na flétnu).

Navázat chceme i na výtvarná odpoledne a víkendové půldenní výlety, které organizovala paní učitelka Bezpalcová a paní asistentka Šormová. Akce budou cca jednou do měsíce a kromě informace, kterou dostanou děti ve škole, se můžete o podrobnostech dočíst i zde v aktualitách.

Abychom vyšli vstříc většímu spektru zájemců, nabídneme aktivity i v pozdějších odpoledních časech a to nejen ve škole, ale je možnost scházet se i na Slovárně.

Nové možnosti a nabídky:
FIE Dospělým i dětem, které nemají výuku FIE přímo ve škole, nabízíme odpolední FIE. (O metodě FIE čtěte zde.)
Hra na djembe: Formou pravidelného kroužku nebo občasného setkávání si můžeme zahrát na bubny djembe (obdobu těchto bubnů máme k dispozici ve škole).
Pohybové aktivity: Rádi bychom také podpořili různé pohybové aktivity (cvičení s dětmi, stolní tenis apod.)
Příprava předškoláčků: I po skončení projektu z ESF bude v rámci Střediska volného času platit naše nabídka Přípravy předškoláčků do školy, a to stejnou formou jako dosud - tedy semináře pro rodiče s dětmi.
Pokud máte zájem se aktivit účastnit, kontaktujte nás prosím, abychom mohli jejich témata, časy a místa co nejlépe nastavit.