30. 11. 2020 se sejdeme ve škole téměř všichni
V distanční výuce zůstanou v tomto týdnu žáci 8. ročníku
23.11.2020
Vážení rodiče, milé děti,
Ministr školství Vás prosí o dodržování opatření ke zvládnutí pandemie. Čtěte níže.
24.10.2020
Mini ozdravný pobyt
Jizerky
21.10.2020
Distanční výuka od 14. 10. 2020
Vážení rodiče, uděláme všechno pro to, aby se Vaše děti i po uzavření škol nadále kvalitně vzdělávaly s naší pomocí a Vás samotné nezatěžovala výuka více než je nutné. :) Čtěte níže:
Od 5. 10 do odvolání z nařízení KHS neprobíhají zájmové kroužky
Dočasné pozastavení činnosti SVČ
06.10.2020

13.09.2018 Mgr. Bc. Miroslava Melicharová   Tisk

Středisko volného času je obdoba domu dětí, který ve větších městech nabízí různé kroužky a víkendové aktivity. V našich podmínkách bychom chtěli tuto možnost poskytnout zájemcům přímo zde v Ploskovicích.

Základem budou zájmové kroužky, které pracovaly ve škole i v minulých letech a které naváží na svoji činnost. Letos tak bude pokračovat Hra na zobcovou flétnu, Pěvecký sbor, Fyzikální experimenty, Sportovní kroužek, Taneční kroužek a aerobic, Angličtina pro 1. stupeň, Hra na kytaru, Výtvarný kroužek. Nabídka je pohyblivá, můžeme zareagovat na náměty dětí i rodičů, v současné době se kroužky formují a některé již pracují. Do kroužku se nově mohou přihlásit i děti z MŠ (např. hra na flétnu).

Navázat chceme i na výtvarná odpoledne a víkendové půldenní výlety, které organizovala paní učitelka Bezpalcová a paní asistentka Šormová. Akce budou cca jednou do měsíce a kromě informace, kterou dostanou děti ve škole, se můžete o podrobnostech dočíst i zde v aktualitách.

Abychom vyšli vstříc většímu spektru zájemců, nabídneme aktivity i v pozdějších odpoledních časech a to nejen ve škole, ale je možnost scházet se i na Slovárně.

Nové možnosti a nabídky:
FIE Dospělým i dětem, které nemají výuku FIE přímo ve škole, nabízíme odpolední FIE. (O metodě FIE čtěte zde.)
Hra na djembe: Formou pravidelného kroužku nebo občasného setkávání si můžeme zahrát na bubny djembe (obdobu těchto bubnů máme k dispozici ve škole).
Pohybové aktivity: Rádi bychom také podpořili různé pohybové aktivity (cvičení s dětmi, stolní tenis apod.)
Příprava předškoláčků: I po skončení projektu z ESF bude v rámci Střediska volného času platit naše nabídka Přípravy předškoláčků do školy, a to stejnou formou jako dosud - tedy semináře pro rodiče s dětmi.
Pokud máte zájem se aktivit účastnit, kontaktujte nás prosím, abychom mohli jejich témata, časy a místa co nejlépe nastavit.