Jedeme do muzea
Keltové
09.12.2018
Lyžařský kurz s ozdravným pobytem
Pozor, hory se blíží !!!
Zúčastnili jsme se pátého ročníku technických her
Tým naší školy zvítězil
Akce Střediska volného času
Kroužky a jednotlivé akce
Zahajujeme činnost STŘEDISKA VOLNÉHO ČASU
100. výročí založení naší školy
květen 2019
06.09.2018

07.09.2018 Mgr. Bc. Miroslava Melicharová   Tisk

Od letošního školního roku jsme zařadili jsme do výuky metodu FIE, jejímž autorem je profesor Reuven Feuerstein a která posiluje u dětí (ale i dospělých), schopnost myslet a učit se.

Mottem je „Nechte mě chvilku, já si to rozmyslím…“ a předkládá úkoly, které nejsou vázány na již získané znalosti. Každý je schopen je plnit (dítě se nesetká s neúspěchem), přitom však výsledek není „zadarmo“ - je třeba přemýšlet, volit strategii práce, zapamatovat si, zorganizovat se… zkrátka rozvíjet dovednosti, které člověk potřebuje k fungování v každodenním životě – osobním i pracovním.

Metoda je založena na práci se soubory pracovních listů (tzv. instrumenty), které Feuerstein vytvořil a které jsou zaměřeny vždy na rozvoj některé oblasti myšlení, současně však v souvislostech rozvíjejí i další předpoklady učení.

Metoda FIE
• zlepšuje a akceleruje myšlení,
• učí strategie řešení úkolů,
• úkoly jsou koncipované od jednoduchého ke složitějšímu
• úkoly jsou takového charakteru, že vzbuzují u žáka zvědavost a chuť úkol splnit,
• metoda upevňuje sebedůvěru,
• odstraňuje strach z chyby,
• rozvíjí pečlivost, systematičnost při práci, odstraňuje impulsivnost,
• rozvíjí vyjadřování, respektování jiného názoru,
• respektuje osobní tempo, nevyužívá soutěžení.

Výuku FIE jsme zařadili do školního vzdělávacího programu 1., 2. a 3. ročníku na 1. stupni a do 6. 7. a 8. r. na stupni druhém. Certifikát pro metodu FIE mají dvě učitelky naší školy, letos projde kurzem ještě jedna a v příštích letech rozšíříme výuku na všechny ročníky.

Kromě toho nabízíme výuku FIE formou odpolední aktivity střediska volného času i dalším zájemcům – žákům, rodičům i dalším. V případě zájmu se ozvěte na mail či telefon školy.