Otevírání školy pro žáky 2. stupně
Seznam přijatých žáků do 1. třídy pro školní rok 2020/2021
Do 1. ročníku můžeme přijmout i další zájemce
Výuka pokračuje
Ve škole přivítáme 25.5. jednu skupinu žáků 1. stupně, ostatní pokračují online v Teams
Otevírání ZŠ a MŠ
bude probíhat podle harmonogramu a pravidel MŠMT
05.05.2020
Informace pro rodiče žáků, kteří měli odjet 11.5. do školy v přírodě do Jizerských hor
Termín 11. 5. - 15. 5. se přesouvá na termín: 12. 10 - 16. 10.
04.05.2020
ZÁPIS DO MŠ
Zápis do MŠ
24.04.2020
Opět - Včelka na doma - obnovený prodloužený program
Vážení rodiče, pokud budete mít zájem, napište mi na emailovou adresu a já Vám zašlu odkaz pro přihlášení.
22.04.2020
ONLINE VÝUKA
Informace pro žáky a rodiče - rozvrh a pravidla
02.04.2020
Včelka výukový relaxační program nejen pro 1. stupeň zdarma na 6 týdnů
Vážení rodiče, milí žáci, mám možnost nabídnout výukový relaxační program Včelka. Kdo má zájem, napíše mi na školní email.

19.03.2020
vydávání potvrzení, vydávání učebních materiálů
Důležité informace pro rodiče
ZÁKLADNÍ ŠKOLA UZAVŘENA od 11. 3. 2020 do odvolání
10.03.2020

Přijatí žáci
10.05.2019 Mgr. Bc. Miroslava Melicharová   Tisk

Výsledky zápisu do základní školy

Vážení rodiče,
zde najdete seznam žáků přijatých do 1. ročníku naší základní školy pro školní rok 2019/2020. Žáci jsou označeni registračními čísly, která jste obdrželi u zápisu. V souladu s § 183 školského zákona (561/2004 Sb.) se považuje rozhodnutí o přijetí ke vzdělávání tímto způsobem za oznámené.

01/2019
02/2019
03/2019
04/2019
05/2019
06/2019
07/2019
08/2019

Do budoucího 1. ročníku můžeme přijmout i další zájemce.
Nabízíme individuální přístup k dětem nadaným i slabším, kvalitní výuku kvalifikovaných pedagogů s empatickým přístupem, anglický jazyk od 1. ročníku, možnost vyniknout ve školních soutěžích (děti mají v menším počtu žáků ve třídě více možností účastnit se veškerých akcí a soutěží), zájmové kroužky zdarma (hudební, pohybové, jazykové, výtvarné), péči o dojíždějící děti (odvádění na zastávku).

Co nabízíme - podrobněji:

• kvalitní výuku v malých třídních kolektivech

• šikovné učitele, kteří mají rádi svou práci i Vaše děti. Naši vyučující jsou plně kvalifikovaní ve svých předmětech i ve specializovaných činnostech (IT, metodika prevence, výchovný poradce apod.)

• zajištění doprovodu dětí na autobusovou zastávku (ráno i odpoledne); kontrolu, zda dítě nastoupilo do správného autobusu

• individuální přístup ke každému žákovi, používání metod práce, které děti aktivizují; aktivní zapojení všech žáků do výuky

• podpora technických dovedností ve výuce i mimo ni (účast v technických hrách, kroužek zábavné fyziky – již pro malé děti), nově vybavená školní dílna

• výuka angličtiny od 1. ročníku

• dobré vztahy mezi žáky, rodiči a učiteli – rodičovské schůzky ve formátu rodič-žák-učitel, pořádání řady společných akcí, přátelská komunikace

• postaráme se o děti i v odpoledních hodinách – školní družinu mohou navštěvovat žáci celého 1. stupně, ale i zájemci starší (např. v době čekání na autobus)

• větší možnost účastnit se olympiád a soutěží vědomostních i sportovních (při menším počtu žáků ve škole má šanci se na soutěž dostat více zájemců)

• dlouhodobě rozpracované projekty- školní hymna, školní chodba jako veřejný prostor

• podpora informační gramotnosti - mobilní učebna iPadů, počítačová učebna, interaktivní tabule na 1. i 2. stupni, v každé třídě datový projektor

• zájmové kroužky různých oborů – hudební, sportovní, jazykové, pohybové, výtvarné, řemeslné ad.

• tradiční akce pro děti i rodiče – keramika pro celou rodinu, společné výlety, setkávání na školní zahradě, Den matek, Den dětí, slavnostní rozloučení s deváťáky na zámku Ploskovice, aj.

• výuka prostřednictvím školních projektů (cca 3 za rok), exkurze, akce vhodně doplňující výuku, výjezdy do divadel, galerií, knihoven

• podpora čtenářské gramotnosti – nově vybavená školní knihovna; školní knihobudka, kde mají žáci možnost si kdykoli půjčit knihu a číst si třeba o přestávce

• společná práce všech na školním časopisu - podpora tvořivosti každého žáka

• Rada žáků – školní parlament - možnost žáků vyjadřovat se k dění ve škole a aktivně k němu přispívat (v tomto školním roce si např. sami žáci požádali o zavedení nepovinného předmětu Matematika plus)

• školní zahrada jako prostor k výuce i odpočinku – v minulých letech se nám podařilo vybudovat na zahradě příjemné prostředí zejména pro rozvíjení pracovních kompetencí žáků, ale i pro výuku přírodopisu

• podpora vlastních aktivit žáků – žáci sami navrhují a organizují akce pro mladší spolužáky (mikuláš, karneval apod.)

• KLIDNÉ A PŘÍJEMNÉ PROSTŘEDÍ – škola v zámeckém parku