aktuality
Letní kemp 2024
Informace a program
08.07.2024
Ajax
2. a 3. ročník
05.07.2024
Škola v přírodě v Kryštofově Údolí
Příjemný pobyt v Lužických horách
10.06.2024
Rozpočet na rok 2024
Schválený rozpočet na rok 2024
05.01.2024
JEZERO MOST
Exkurze na jezero Most
19.09.2023
Facebook
Nově nás můžete sledovat i na facebooku.
15.05.2023
Učíme Čtením a psaním ke kritickému myšlení
Naše škola byla vybrána do projektu manželů Kellnerových Pomáháme školám k úspěchu
16.09.2021
STŘEDISKO VOLNÉHO ČASU
Využijte naši nabídku volnočasových a mimoškolních aktivit - pro děti i dospělé
13.09.2018
Zařadili jsme do výuky METODU FIE
- metoda, která rozvíjí a posiluje schopnost učit se
07.09.2018
Internetové stránky jsou na světě
jásejte :-D
17.08.2006
logo

Aktuality

Připomeňte si Letní kemp 2022
02.08.2022 Mgr. Bc. Miroslava Melicharová fotky Tisk

Sledujte den po dni :)

1. 8. 2022 - Indiánský den...
... i celý kemp začal v osm hodin ráno. Hned po přivítání jsme děti seznámili s náplní dne. Povídali jsme si o Indiánech – kde žijí, čím se živí, jak se oblékají atd. Děti si vyrobily vlastní indiánské tričko a čelenku a na obličej si nanesly válečné barvy. Pak už zbývalo jen vymyslet zajímavé indiánské jméno a pojmenovat náš kmen. Zvolily si název Šedá smrt.
Nasvačili jsme se a pomalu začali chystat oběd. Ten totiž tentokrát nebyl pro děti připravený, ale musely si ho samy - jako správní Indiáni - uvařit. Oloupali a nakrájeli brambory, cibuli a buřty. Pak jsme vše naložili a odvezli na školní zahradu. Na zahradě jsme rozdělali oheň a v kotlíku uvařili výborný buřtguláš.
Po dobrém obědě si Indiány převzala paní asistentka na polední klid-neklid. Děti hrály různé hry a odpočívaly a pak už pro ně byla připravena indiánská stezka za pokladem.
V příští hodince se zámecký park (alespoň v našich myslích) proměnil v prérii a čekaly tam zajímavé úkoly: Děti překonávaly překážky, házely šiškami na bizona, stavěly teepee, řešily rébusy a šifry, plnily úkoly zdatnosti. Na konci se všichni radovali za nalezeného pokladu. Posilnili se svačinou a v závěrečné půlhodince si zahráli na schovku. Ve čtyři hodiny jsme se rozloučili sice unavení, ale po příjemně prožitém dni s kamarády a spoustou pohybu a zábavy - spokojení.

2. 8. 2022 - výlet do Ústí nad Labem
V úterý byl v plánu výlet. V 8 hodin ráno jsme se přivítali s dětmi, rozdali svačiny a vydali se na cestu. Nejprve autobusem do Litoměřic... a hned zádrhel! Autobus měl malé zpoždění, tak jsme napjatě počítali minuty, které nás pojily s odjezdem vlaku z Litoměřic-město do Ústí nad Labem. V poslední minutě jsme mysleli, že už asi ne..., ale štěstí se na nás usmálo a právě ve chvíli, kdy jsme dorazili na vlakové nádraží, přijížděl náš rychlík...:-) A jak už to na výletech chodí, začali jsme hned ve vlaku uždibovat ze svých svačin (celodenních balíčků). Dostali jsme - jak jinak než řízky - ty na cestu nesmí chybět... a při tom (uždibování :)) jsme pozorovali přírodu, která ubíhala za oknem.
Z vlakového nádraží Ústí nad Labem-Střekov jsme přešli most a klidnou stezkou pěšky k hradu, který jsme již z dálky viděli, jak se vypíná na černé skále.
Na nádvoří jsme se ještě nasvačili a pak už se nás ujala paní průvodkyně a svým výkladem nás ponořila do historie. Naskytl se nám jeden z nejkrásnějších výhledů České republiky. Hrad Střekov se vypíná na černé skále vyčnívající z hladiny Labe do výšky sto metrů. Za deštivých nocí se prý po útesu škrábe duch mladé dcery hradního pána, která se zde kdysi hlubokým skokem rozloučila se životem. Ještě se tu asi zjevuje bílý pán... Ale zpět do současnosti: z výšky nad řekou se nám ukázal také pohled na ústecké zdymadlo a okolí.
Pak už jsme se po malé přestávce (občerstvení, atd...) přesunuli na nejbližší zastávku městské dopravy. A opět štěstí. Jen co jsme došli k zastávce, přijížděl autobus. Dojeli jsme do města a z nákupního střediska Foum jsme se za 5 minut přesunuli lanovkou na výletní zámeček Větruše. Z lanovky a Větruše se nám naskytl krásný výhled na Ústí nad Labem a Labské údolí. Výletní areál nám nabídl mnoho aktivit - přírodní bludiště, sportoviště a zrcadlové bludiště. Strávili jsme tu příjemné odpoledne: moc jsme se nasmáli v zrcadlovém bludišti při pohledu do křivých zrcadel a pobloudili jsme si v přírodním zeleném labyrintu. Na závěr si děti zařádily v dětském koutku s prolézačkami a nechyběla ani zmrzlina.
Čas rychle utekl a vyrazili jsme na zpáteční cestu. Nejdříve lanovkou (ještě jsme si naposledy užili pohled z výšin), cestou z Fora se ještě někteří cestou na vlak občerstvili v Mc Donald´s. Z vlakového nádraží Ústí-Západ jsme odjížděli do Litoměřic a odsud autobusem do Ploskovic. Výlet se vydařil, moc jsme se nasmáli a chválíme děti za vzorné chování :).

3. 8. 2022 - hrátky s angličtinou a zábavné pokusy
Ve středu nás čekalo anglické dopoledne. Tématem byla zvířata v ZOO a výroba vlastní deskové hry. Nejprve jsme se seznámili s různými zvířaty, která můžeme vidět v ZOO (např. krokodýl, slon, žirafa, delfín, tygr, lev...). Děti se naučily nová slovíčka, ale zjistily, že mnoho jich už znají. Také jsme se dozvěděli, ze kterého světadílu které zvíře pochází a čím se zvířata živí.
Dalším bodem v programu byla výroba deskové hry. Použili jsme samozřejmě fixy a pastelky, ale také různá razítka se zvířaty v ZOO, ale hlavně - vymysleli jsme mnoho úkolů, které deskovou hru zpestřily. Děti si vyzkoušely, jaké to je takovou hru tvořit. Kdo měl svou hru hotovou, dostal kostku a figurky a mohl si ji rovnou zahrát s kamarádem. Svou hru si pak děti odnesly domů, aby si ji mohly zahrát s rodiči nebo sourozenci. Jednotlivé hry jsme si prohlédli a dětem se opravdu povedly. Dopoledne jsme si zpestřili i novou písničkou (samozřejmě v angličtině) a tancem (v mezinárodním, všem srozumitelném tanečním jazyce :).
Po obědě jsme se neohroženě vrhli na fyziku. Ale nelekejte se, žádné učení-mučení, vyrobili jsme si samé prima věci a jen tak mimochodem jsme se u toho dozvěděli, co jak funguje.
Nejprve nás pan učitel nachytal při foukání do papírové kuličky. Odfoukli byste ji, když leží na stole? Jasně! A co když ji máte fouknout do PET lahve? Tušili jsme boudu a taky že jo. Cvrnk do nosu! A tak jsme se dozvěděli, že to není vina pana učitele, který nás na to navedl, ale tlaku vzduchu v PET lahvi...
... budeme si na něj dávat pozor... A tak jsme při výrobě papírové berušky (někdo měl i maskovanou) byli ostražití a zjistili jsme, že ji můžeme udržet na špičce párátka! A to je prý zase způsobeno gravitační silou a prací s těžištěm tělesa.
A nakonec došlo na výrobu padáků (z igelitového sáčku) s výběrem rozmanitých parašutistů (šiška...). Ty jsme pak pustili z výšky a k naší radosti všichni přistáli bez zranění.

4. 8. 2022 - Výlet na Českolipsko - Peklo a Dubice
Tento tropický den jsme si trochu přivstali, abychom stihli vlak 8:27 do Zahrádek. Protože na trase byla výluka, část cesty jsme jeli autobusem do Blíževedel, teprve potom jsme se svezli vlakem. Cestou jsme se nasvačili i prohlédli upravená nádraží. Za Zahrádek jsme směle vyrazili do Pekla. Tato atraktivní přírodní památka se rozkládá ve skalnatém údolí Robečského potoka a i v teplém létě je tam příjemný chládek. Obdivovali jsme různé skalní útvary, podívali se do menších jeskyní i postrašili se vzájemně v jedné z chodeb. Cesta Peklem rychle uběhla a před námi se objevil Wake sport park v České Lípě. Hbitě jsme se převlékli do plavek a vrhli se do chladivé vody. Tady jsme se vyřádili – plavali, čvachtali, skákali, rochnili, potápěli, cákali a stavěli z písku nevídané stavby. Při tom nám tak vyhládlo, že byl čas doplnit energii. Dali jsme si hranolky, párek v rohlíku a pizzu - není to sice nejzdravější nabídka, ale na koupališti jiný výběr nebyl a zítra to doženeme ve škole zeleninou... Po obědě jsme si pohráli v interaktivním koutku, kde je voda základním prvkem k hraní, experimentování a získávání zkušeností o přírodě a jejích zákonitostech. A znovu jsme se vrhli do vody a dováděli i užívali si ji, stejně jako 3D bludiště, které jsme vyzkoušeli potom.
Procvičili jsme se v lezení, prolézání různých překážek a nakonec jsme si sjeli i velkou skluzavkou dolů. Před druhou hodinou jsme se přepravili autobusem z Dubice na hlavní nádraží. Tady jsme si odpočinuli a posilnili se.
Čekala nás cesta zpět z České Lípy do Ploskovic. V autobusu i vlaku bylo opravdové peklo (vedro), vypili jsme všechno pití. Přesto jsme si vzájemně sdělovali své zážitky a radovali se z pěkného výletu.

5. 8. 2022 – záchranářský den
V pátek jsme se ve znamení hesla „štěstí přeje připraveným“ věnovali záchranářským aktivitám. Trocha teorie – na úvod se děti dozvěděly, co je to IZS neboli Integrovaný záchranný systém a zopakovaly si důležitá telefonní čísla, ale také to, jak se chovat při zranění vyžadujícím lékařskou péči.
https://www.youtube.com/watch?v=dh3QpBszxh0
A pak už se z nás stali aktivní záchranáři. Vyrobili jsme si záchranářskou pásku na ruku s křížem a všichni si v praxi vyzkoušeli resuscitaci. A protože záchranář potřebuje být fit, šli jsme se po svačině proběhnout ven a zahrát si různé pohybové hry.
Po obědě děti čekala odpočinková aktivita s paní asistentkou a zase do akce. Začali jsme tím, že jsme si vyrobili KPZ - krabičku poslední záchrany. V parku jsme si pak vyzkoušeli, jak ošetřit zlomeninu nebo podvrtnutý kotník v přírodě za pomoci šátků, mikiny, klacků. Došlo i na další drobná zranění – ošetřili jsme imaginární odřeniny, popáleniny, krvácení z nosu atd. a na závěr jsme si vyzkoušeli přenos zraněného.
Po odpolední svačince jsme v parku provedli rekapitulaci zážitků z celého týdne. Děti se podělily o to, co se jim líbilo nejvíce a bylo jasné, že se letošní kemp velmi vydařil. A tak uzavíráme naši kempovou kroniku a těšíme se na příští rok :).

Investice do rozvoje vzdělávání. evropský sociální fond v ČR Evropská unie MŠMT OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Prohlášení o přístupnosti
© 2006 Základní škola a Mateřská škola Ploskovice, příspěvková organizace, okres Litoměřice.

Notice: Undefined offset: 1 in /disk_1/www/cz/zsploskovice/library/My/Text/Array/Parser.php on line 83