aktuality
Letní kemp 2022
Sledujte den po dni :)
02.08.2022
Prvňáčci ukončili 1. rok školní docházky
Slavnostní rozdávání vysvědčení
07.07.2022
Setkání s prvňáčky a rodiči na školní zahradě
Prvňáčci se stali čtenáři
07.07.2022
Výlet do Zoo v Praze
První, třetí a pátý ročník na výletě
29.06.2022
Výlet 7. třídy 24. 6. 2022
Navštívili jsme přírodní památku Tiské stěny
24.06.2022
Plavba lodí
Druhá a čtvrtá třída na výletě
15.06.2022
Obhajoby absolventských prací
Proběhly úspěšně 13. a 16. 6. 2022
10.06.2022
Blahopřejeme našim žákům
k úspěchu ve SCIO testech
25.02.2022
Realizujeme projekt podporovaný ESF
nazvaný Učíme inovativně v ZŠ a MŠ Ploskovice
25.02.2022
Učíme Čtením a psaním ke kritickému myšlení
Naše škola byla vybrána do projektu manželů Kellnerových Pomáháme školám k úspěchu
16.09.2021
STŘEDISKO VOLNÉHO ČASU
Využijte naši nabídku volnočasových a mimoškolních aktivit - pro děti i dospělé
13.09.2018
Zařadili jsme do výuky METODU FIE
- metoda, která rozvíjí a posiluje schopnost učit se
07.09.2018
Školní mléko a Ovoce do škol
Jsme zapojeni do projektu podporujícího zdravou výživu.
04.05.2015
Informace o dostupnosti DUM
Digitální učební materiály ZŠ Ploskovice
09.07.2012
Internetové stránky jsou na světě
jásejte :-D
17.08.2006
logo

Aktuality

Připomeňme si Letní kemp AŠSK
26.07.2021 Mgr. Bc. Miroslava Melicharová fotky Tisk

2. turnus od 26. do 30.7.2021

Z deníku táborníků:
1. den: Na kemp se sešlo všech 20 přihlášených (1 omluven) a všichni jsme se těšili na kamarády i zážitky.
Začali jsme zábavnými pokusy s panem učitelem Kubů. Dostali jsme kousek papíru a za chvíli se nad schodištěm vznášely vrtulky, které jsme si sami vyrobili.
Po svačině nám pan učitel ukázal, jak se dá telefonovat i bez mobilu. Telefon jsme sestrojili z obyčejného provázku a kelímků. V parku jsme stáli tak daleko od sebe, abychom se neslyšeli a pak už stačilo jen promluvit do kelímku a byli jsme ve spojení. Fungovalo i propojení více kelímků dohromady, a dokonce i telefonování za roh. No, mobil asi nezahodíme, ale užili jsme si spoustu legrace a poznali jedno z kouzel fyziky.
Pak nám pan učitel předvedl start rakety a výstřel z parního děla. Vyrobili jsme si balancovník a seznámili jsme se s plazmovou koulí. Viděli jsme a (případně vyzkoušeli) pár pokusů s elektřinou.
A pak už si nás převzaly hlavní vedoucí našeho kempu - paní učitelka Martina Bezpalcová a paní vychovatelka Petra Šormová.
Odpoledne jsme si zasportovali: zahráli jsme si venku míčové hry a uvnitř stolní fotbal - a pak už nás čekalo oblíbené tvoření. Tentokrát jsme malovali na trička. S pomocí krásných šablon a různých barev jsme vytvořili opravdové originály, které prozrazují, co se nám líbí a co máme rádi. Teď ještě zažehlit a můžeme dělat parádu v novém :).
Den se vydařil a ukázal, že kemp bude nabitý zajímavými aktivitami a že nudit se nebudeme ani chvíli. Kromě vedoucích našeho kempu se o nás bude celý týden starat paní asistentka Marcela Sedlářová, dobrůtky nám budou vařit pan kuchař Jindřich Cuchý a paní kuchařka Alena Černá, uklízet po nás bude paní Marie Šterclová, nákupy a provoz školní jídelny zajistí paní Jana Hrdličková a z ředitelny to bude jistit paní ředitelka Miroslava Melicharová.

2. den: V úterý jsme se vydali na výlet do Úštěka. Dolní zámeckou branou jsme se dostali na cestu, která spojuje zámecký park s nádražím. V parku i cestou kolem polí jsme poznávali stromy a rostliny. Po dobrodružném přechodu silnice jsme se nemohli dočkat vlaku, který ....přijel pozdě.
V Úštěku vedla naše první cesta do Vodního světa, kde jsme si prohlédli sladkovodní ryby původní - kapr, karas, lín, cejn, štika, plotice... i nepůvodní - sumeček americký, koi kapr, ... Součástí bylo i muzeum věcí, které se našly ve vodě a vodnická skrýš ve skříni.
Po skvělém obědě jsme zamířili do Muzea čertů. Dozvěděli jsme se, jak čerti vznikli a jak žijí. Kochali jsme se krásným výhledem z věže a báli se pod městem v pekle.
Po svačině jsme si prošli město a utíkali na vlak. Po návratu jsme hráli "vybiku" a míčové hry na hřišti. Když nás něco baví, energie zkrátka nikdy nedojde :).

3. den: Ve středu jsme se sešli zase ve škole. Nejprve jsme si domalovali zadní stranu triček. Po svačině jsme kreslili na kameny a hrnečky a domů jsme si odnesli opravdu krásné předměty. Někdo nechal svůj kamínek v parku pro ostatní a někdo si ho vystaví doma jako památku na letošní kemp.
Po obědě jsme řádili venku a když začalo pršet, programovali jsme BEE-BOTY. Hráli jsme s nimi hru, kterou přímo o Ploskovicích vytvořila paní učitelka a vyhrála tak pro školku a školu sadu robotických včeliček. Naším úkolem bylo vždy odpovědět na otázku a naprogramovat Bee-bota tak, aby došel na políčko se správnou odpovědí. Super - když je někde aspoň trochu techniky, hned nás to baví ještě víc!
Pak jsme se rozdělili na holky a kluky. Kluci hráli v tělocvičně míčovky a holky nacvičovaly tanec z pohádky Odvážná Vaiana. Na závěr dne holky pozvaly všechny přítomné na vystoupení a moc se jim povedlo!

4. den: Ve čtvrtek jsme jeli na výlet do Terezína. Byli jsme pozváni k hasičům, kteří nás seznámili se svou činností, ale nejen povídáním - všechno jsme si mohli zkusit na vlastní kůži. Vyzkoušeli jsme si obleky, výstroj a helmy. Prohlédli jsme si auta a člun, zkoušeli pumpovat starodávnou koňkou..
V terezínském muzeu jsme se seznámili s pevnostním systémem a obrannými prvky města. Prohlédli jsme si dělostřelecké střílny a podzemní systém chodeb. Po dlouhém pochodu na hasičské cvičiště jsme si opekli buřty, chleba a rohlíky. Odpočinuli si a vydali se na hledání a plnění úkolů. Zodpověděli jsme otázky - jak se chovat při požáru, jak sbalit evakuační zavazadlo, jak ošetřit popáleniny...Vyluštili jsme šifru a našli sladký poklad.
Paní učitelky pro nás připravily spoustu aktivit, ale také nám ukázaly, že se člověk učí hlavně tím, že se dívá okolo sebe opravdu s otevřenýma očima. Cestou po šancích jsme si totiž všimli několika hnízd a v každém trochu něco jiného. A tak jsme vlastně viděli všechny vývojové fáze holuba (jak nám řekla paní učitelka). Od vajíček po dospělého ptáka. Viděli jsme rybí přechod. Chvíli jsme běhali v parku, luštili jsme letopočet na radnici a šli na autobus.
A co říkají paní učitelky? Že jsme prý prima parta; že se jim líbí, že dokážeme upřímně ocenit druhého (kluci sledovali vystoupení holek opravdu s nadšením a obdivem); že si pomáháme a rozumíme si, i když jsme tu od prvňáků až po šesťáky; a je samozřejmostí, že si neubližujeme a nepošťuchujeme se - no tak jasně, že to neděláme, přece víme, co leze dospělým nejvíc na nervy. :)

Investice do rozvoje vzdělávání. evropský sociální fond v ČR Evropská unie MŠMT OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Prohlášení o přístupnosti
© 2006 Základní škola a Mateřská škola Ploskovice, příspěvková organizace, okres Litoměřice.