Matematická olympiáda
Pomůcky na školní rok 2021/2022
Co budou děti potřebovat
01.09.2021
Od 1.9.2021 se upravuje cena oběda.
pro děti MŠ i žáky ZŠ
31.08.2021
Letní kemp AŠSK
2. turnus od 26. do 30.7.2021
26.07.2021
Letní kemp ASŠK
1.turnus od 19.-23.7.2021
19.07.2021

Letní kemp ASŠK
19.07.2021 Mgr. Hana Šmídmajerová fotky Tisk

1.turnus od 19.-23.7.2021

1.den – Nejprve jsme se seznámili s programem dne a průběhem letního kempu.
Dále nás čekalo zdobení trička pomocí vybraného obrázku, který se vystřihl na šablonu. Ta se přiložila na vyžehlené tričko a přestříkala se barvou na textil.
Než jsme se vydali na cestu, dozvěděli jsme se o rybím přechodu a životu ve vodě. Potom jsme se naobědvali a a odjeli autobusem do Litoměřic. Šli jsme po cyklostezce do Píšťan se zastávkou u čističky odpadních vod s výkladem, dále jsme si prohlédli rybí přechod, poté navštívili kemp, kde jsme se osvěžili a odpočinuli.
Posledním bodem dnešního programu byla cesta vlakem ze Žalhostic, kam jsme došli z Píšťan. Po návratu do školy jsme se potěšili s krásným tričkem.
2.den - Dnešní den nás čekala výroba masek a výklad o jejich využití. Na připravenou masku jsme nejprve nanesli různé barvy podle fantazie. Po zaschnutí nám lektoři pomohli připevnit korálky, pírka, provázky či bambulky. Moc se nám masky povedly. Dále jsme si začali tvořit deník zážitků z předchozího a dnešního dne. Do pracovních listů jsme vyplnili, co jsme se dozvěděli včera. Potom jsme si zasoutěžili ve hře „Pevnost Ploskovice“, zde jsme museli splnit úkoly a získat klíče k pokladnici i odpovědět na hádanky z matematiky a češtiny. Za splnění jsme dostali indicie ke slovu VLAJKA, které nám otevřelo cestu k pokladnici. Užili jsme si legraci při plnění nádoby vodou, v bludišti, při hledání klíče v kelímcích s různým obsahem nebo při cestě ke klíči ve hře RUKA-NOHA. Odměnou nám byla malá hra a bonbon.
3.den – Tento den jsme si přivstali, abychom stihli vlak do České Lípy. Odtud jsme se přepravili autobusem do Dubice do Wake sport parku, kde je 3D bludiště pro děti. Tuto atrakci jsme si vyzkoušeli, procvičili jsme se v lezení, prolézání různých překážek a nakonec jsme si sjeli i velkou skluzavkou dolů. Potom jsme si odpočinuli a posilnili se. Po obědě jsme navštívili ještě interaktivní vodní park, kde voda je základním prvkem k hraní, experimentování a získávání zkušeností o přírodě a jejích zákonitostech. Dále nás čekala národní přírodní památka Peklo. Prošli jsme jím až do Zahrádek. Cestou jsme na informačních tabulích získávali informace do dalšího pracovního listu. Ze Zahrádek jsme jeli vlakem do Ploskovic. Výlet jsme si moc užili.
4.den - Dnešek byl ve znamení pokusů. Zatímco probíhaly přípravy na pokusy, dopisovali jsme si deníček. Psali jsme o fauně a floře národní přírodní památky Peklo, dále o tom, co se nám nejvíce líbilo v 3D parku. Potom už začala zábavná fyzika, kde jsme se dozvěděli o vlastnostech plynů. Vyráběli jsme „faraonova hada“ z dřevěného uhlí, cukru, sody a lihu. Po obědě jsme si tvořili šumivé koule do koupele. Poslední činností dnešního dne byla vycházka do Těchobuzic s koupáním.
5.den- Poslední den našeho letního kempu jsme trávili v Litoměřicích. Hráli jsme tam poznávací hru 8.století příběhů z Litoměřic. Dozvěděli jsme se při ní o významných osobnostech a památkách. Odměnou nám byl poukaz na občerstvení, který nám lektoři nechali v infocentru za splněné úkoly. Po návratu z Litoměřic jsme dokončili náš deník a slavnostně se rozloučili na školní zahradě u táboráku. Byli jsme prima parta a máme na co vzpomínat.