Jedeme do muzea
Keltové
09.12.2018
Lyžařský kurz s ozdravným pobytem
Pozor, hory se blíží !!!
Zúčastnili jsme se pátého ročníku technických her
Tým naší školy zvítězil
Akce Střediska volného času
Kroužky a jednotlivé akce
Zahajujeme činnost STŘEDISKA VOLNÉHO ČASU
100. výročí založení naší školy
květen 2019
06.09.2018

Zúčastnili jsme se pátého ročníku technických her
20.11.2018 Ing. Jan Kubů fotky Tisk
Název akce:Technické hry
Termín konání:20.11.2018
Místo konání:Litoměřice
Vedoucí:Ing. Jan Kubů

Tým naší školy zvítězil

V úterý 20. 11. se družstvo naší školy zúčastnilo pátého ročníku soutěže žáků 2. stupně ZŠ v technických disciplínách. Cílem akce je probudit zájem dětí o tvořivost a kreativitu v technice a zároveň ukázat, že technika může být zdrojem poučení i zábavou. Hry uspořádal Technický klub mládeže Litoměřice. Letošního ročníku se zúčastnila družstva osmi škol.

Tématem letošního ročníku byl projekt na téma „Odkaz Julese Verna pro 21. století“. Na přípravě pracovali vybraní žáci během října a listopadu v rámci kroužku zábavné fyziky. V této době připravili teoretickou část a vyrobili několik ukázkových (balón) a funkčních modelů (ponorku, potápěče, vznášedlo, model létající lodi ALBATROS a parní dělo. Projekt se líbil odborné porotě i přihlížející veřejnosti. Byl hodnocen jako nejlepší.

Kromě projektu na účastníky čekalo několik dalších úkolů – vědomostní test, stavba mrakodrapu z dřevěných hranolků, soutěž vozítek poháněných pastičkou na myši, ovládání robotické ruky, robotické bludiště a soutěž "skafandr pro vejce". Za každou disciplínu získávalo družstvo body podle umístění.

V celkovém součtu bodů jsme nakonec zvítězili a každý člen našeho družstva získal od pořadatele cenu v podobě mobilního telefonu.

Školu reprezentoval Jára Andrle z deváté třídy, Pepa Šup, Filip Košťál a Milan Kubín z třídy osmé a sedmáci Simona Řezníčková s Martinem Šimonem. Všem patří velká pochvala.
Děkuji jim za práci při přípravě na hry (neváhali přijít do školy i v sobotu) a vzornou reprezentaci školy.

Prožili jsme v Litoměřicích zajímavý den a již se těšíme na příští ročník.

Ing. Jan Kubů - učitel fyziky a vedoucí družstva