Jedeme do muzea
Keltové
09.12.2018
Lyžařský kurz s ozdravným pobytem
Pozor, hory se blíží !!!
Zúčastnili jsme se pátého ročníku technických her
Tým naší školy zvítězil
Akce Střediska volného času
Kroužky a jednotlivé akce
Zahajujeme činnost STŘEDISKA VOLNÉHO ČASU
100. výročí založení naší školy
květen 2019
06.09.2018

Výstup na Liščín
06.09.2018 Mgr. Bc. Miroslava Melicharová   Tisk

Pátráme po památníku k 10. výroční vzniku Československé republiky

Dne 7. 9. 2018 se dobrovolníci z řad žáků i učitelů vypraví na kopec, který leží mezi obcemi Maškovice, Myštice a Pohořany. Místní vědí, že na tento kopec obvykle nikdo nechodí, ani se vlastně moc neví, kudy a zda tam vede cesta. A proč jsme si vybrali takovouhle "divočinu"? Paní starostka nás informovala o tom, že k 10. výroční vzniku Českoskovenské republiky, tedy v roce 1928, na tomto kopci občané odhalili památník k výročí a vysázeli lipový hájek. A právě toto místo se vydáme hledat. Z hájku už bude pořádný les a také chceme zmapovat, v jakém stavu je památník. Na internetu jsme zjistili, že někteří naši předchůdci - turisté, kteří Liščín navštívili, památník našli a dokonce nafotili, tak doufáme, že se to podaří i nám. Kdyby se chtěl přidat někdo z rodičů, jste vítáni :). Tato akce je první ze série projektů, kterými si po celý letošní školní rok budeme připomínat vznik Československé republiky a celých 100 let jejího trvání.
7. 9. - Povedlo se! Našli jsme cestu a na Liščín vystoupali. Čekali jsme zarostlý les, ale objevili jsme krásné místo, kopec se dvěma vrcholky a mezi nimi prostranství s devadesátiletými lípami. Uprostřed leží památník, na němž jsou znatelné letopočty připomínající 10. výročí republiky.Trochu jsme uklidili poházené větve, děti z kamenů, kterých je plný vrch, postavily mohyly a teď přemýšlíme, co s tímto objevem dále. Přinejmenším se chystáme označit cestu a na výlet pozvat i další nadšence.