Pomohli jsme zasadit lípu ke 100. výročí republiky
Výlet za poznáním
Navštívili jsme Techmania Science Centrum
Zámek Ploskovice
Navštívili jsme ploskovický zámek.
Řezbářské sympozium
Vyráběli jsme ze dřeva.
3. a 4. ročník
Řezbářské sympozium
25.09.2018
Zahajujeme činnost STŘEDISKA VOLNÉHO ČASU
Matematická olympiáda
Aktuální informace pro tento školní rok
09.09.2018
100. výročí založení naší školy
květen 2019
06.09.2018
Výstup na Liščín
Pátráme po památníku k 10. výroční vzniku Československé republiky
06.09.2018

Vrátili jsme se z ozdravného pobytu
20.06.2018 Mgr. Iveta Šteiglová   Tisk
Název akce:Vrátili jsme se z ozdravného pobytu
Termín konání:04.06.2018

Penzion Krásná, Pěnčín

Zúčastněni: žáci z 3. ročníku, výběr žáků z 4., 5., 6., a 7. ročníku, Iveta Šteiglová, Hanka Průšová, Jana Hrdličková a Jana Pěnková

Od 4.do 8.června jsme trávili čas v malebné vesničce Krásná na rozmezí Českého ráje a Jizerských hor.

Prošli jsme si naučnou stezku Kittelovsko a navštívili tajemné Kittelovo muzeum. Expozice byla zaměřena na život a léčení pověstného doktora, ale i na historii lidového léčitelství. Poté nám byla umožněna krásná komentovaná prohlídka kostela sv. Josefa, která umocnila sváteční atmosféru budovy.

V nedaleké vesnici asi 1,5 km od Krásné jsme si prohlédli Kozí farmu Pěnčín. Pokochali jsme se kozičkami, kozlíky a jejich mláďaty, ale také ovečkami, berany a jejich mláďaty, dále prasaty, krávami, drobnou drůbeží, alpakami a oslicí. V areálu se nacházela ukázka historie sklářské výroby. Žáci si zde vyrobili svou bižuterii (navlékání skleněných korálků). Uvnitř areálu jsme navštívili občerstvení, měli jsme možnost ochutnat některá regionální jídla a kozí sýry.

Výlet na Černou Studnici
Naplánovali jsme si s dětmi turistickou túru Jizerskými horami až na samotný vrchol Černé Studnice, kde se tyčí krásná rozhledna. Samotná rozhledna je vysoká 26 metrů. Z vrcholu rozhledny se nám naskytl unikátní pohled na Smržovku, Jablonec a liberecký Ještěd.

Zde jsme ještě navštívili Arboretum, žáci si mohli na malém kousku lesa zblízka prohlédnout dřeviny a přečíst si o nich základní informace. Na zpáteční cestě jsme se osvěžili vodou z lesní studánky.

Po celý pobyt si žáci měli možnost zahrát spoustu her v lese (nejoblíbenější bouřka, kolíček). Tvořili s paní učitelkami domečky pro zvířátka, dále paní učitelky připravily bojovou hru v lese a stavění skautských ohnišť.

Dětem byl umožněn i čas pro sebe. Denně po večeři jsme se věnovali volným hrám před objektem. Chlapci si zakopali s míčem, děvčata zaskákala na trampolíně. Úspěch nabídla místní lanovka.
Denně si mohli žáci zazpívat s paní učitelkou u ohně za doprovodu kytary.

A protože nás celým pobytem provázelo slunečné počasí, zadováděli jsme si v bazénu před penzionem. Poslední den nechyběla jako vždy diskotéka.

V obci Krásná bylo krásně. Nabídla se nám spousta dobrodružství a posilování kamarádství mezi žáky. Některým zúčastněným se nechtělo ani odjíždět. I když: Všude dobře doma nejlépe.......