Jedeme do muzea
Keltové
09.12.2018
Lyžařský kurz s ozdravným pobytem
Pozor, hory se blíží !!!
Zúčastnili jsme se pátého ročníku technických her
Tým naší školy zvítězil
Akce Střediska volného času
Kroužky a jednotlivé akce
Zahajujeme činnost STŘEDISKA VOLNÉHO ČASU
100. výročí založení naší školy
květen 2019
06.09.2018

Vrátili jsme se z ozdravného pobytu
20.06.2018 Mgr. Iveta Šteiglová   Tisk
Název akce:Vrátili jsme se z ozdravného pobytu
Termín konání:04.06.2018

Penzion Krásná, Pěnčín

Zúčastněni: žáci z 3. ročníku, výběr žáků z 4., 5., 6., a 7. ročníku, Iveta Šteiglová, Hanka Průšová, Jana Hrdličková a Jana Pěnková

Od 4.do 8.června jsme trávili čas v malebné vesničce Krásná na rozmezí Českého ráje a Jizerských hor.

Prošli jsme si naučnou stezku Kittelovsko a navštívili tajemné Kittelovo muzeum. Expozice byla zaměřena na život a léčení pověstného doktora, ale i na historii lidového léčitelství. Poté nám byla umožněna krásná komentovaná prohlídka kostela sv. Josefa, která umocnila sváteční atmosféru budovy.

V nedaleké vesnici asi 1,5 km od Krásné jsme si prohlédli Kozí farmu Pěnčín. Pokochali jsme se kozičkami, kozlíky a jejich mláďaty, ale také ovečkami, berany a jejich mláďaty, dále prasaty, krávami, drobnou drůbeží, alpakami a oslicí. V areálu se nacházela ukázka historie sklářské výroby. Žáci si zde vyrobili svou bižuterii (navlékání skleněných korálků). Uvnitř areálu jsme navštívili občerstvení, měli jsme možnost ochutnat některá regionální jídla a kozí sýry.

Výlet na Černou Studnici
Naplánovali jsme si s dětmi turistickou túru Jizerskými horami až na samotný vrchol Černé Studnice, kde se tyčí krásná rozhledna. Samotná rozhledna je vysoká 26 metrů. Z vrcholu rozhledny se nám naskytl unikátní pohled na Smržovku, Jablonec a liberecký Ještěd.

Zde jsme ještě navštívili Arboretum, žáci si mohli na malém kousku lesa zblízka prohlédnout dřeviny a přečíst si o nich základní informace. Na zpáteční cestě jsme se osvěžili vodou z lesní studánky.

Po celý pobyt si žáci měli možnost zahrát spoustu her v lese (nejoblíbenější bouřka, kolíček). Tvořili s paní učitelkami domečky pro zvířátka, dále paní učitelky připravily bojovou hru v lese a stavění skautských ohnišť.

Dětem byl umožněn i čas pro sebe. Denně po večeři jsme se věnovali volným hrám před objektem. Chlapci si zakopali s míčem, děvčata zaskákala na trampolíně. Úspěch nabídla místní lanovka.
Denně si mohli žáci zazpívat s paní učitelkou u ohně za doprovodu kytary.

A protože nás celým pobytem provázelo slunečné počasí, zadováděli jsme si v bazénu před penzionem. Poslední den nechyběla jako vždy diskotéka.

V obci Krásná bylo krásně. Nabídla se nám spousta dobrodružství a posilování kamarádství mezi žáky. Některým zúčastněným se nechtělo ani odjíždět. I když: Všude dobře doma nejlépe.......