Poznávací výlet v Praze
ZÁPIS DO 1. TŘÍDY
06.03.2018
Úkoly pro osmáky

Zúčastnili jsme se čtvrtého ročníku technických her
21.11.2017 Ing. Jan Kubů fotky Tisk
Název akce:Technické hry
Termín konání:21.11.2017 - 08:00
Místo konání:Litoměřice
Vedoucí:Ing. Jan Kubů
Harmonogram:Dle vydaných propozic pořadatele

Náš tým skončil na druhém místě

V úterý 21. 11. se družstvo naší školy zúčastnilo čtvrtého ročníku soutěže žáků 2. stupně ZŠ v technických disciplínách. Cílem her je probudit zájem dětí o tvořivost a kreativitu v technice a zároveň ukázat, že technika může být zdrojem poučení i zábavou. Hry uspořádal DDM Rozmarýn prostřednictvím Technického klubu mládeže Litoměřice.

Tématem letošního ročníku byl projekt na téma alternativní zdroje energie. Během října a listopadu jsme v rámci přípravy s dětmi vyrobili několik funkčních modelů - solární, vodní a větrné elektrárny, solární větrník a domeček na solární energii. Žáci deváté třídy zároveň připravili teoretickou část. Projekt se líbil odborné porotě i přihlížející veřejnosti a při hodnocení skončil těsně jako druhý nejlepší.

Kromě projektu na účastníky čekalo několik dalších úkolů – vědomostní test, stavba dřevěné věže, kuličkový labyrint, překonávání elektrické překážkové dráhy, soutěž vozítek poháněných pastičkou na myši a stavba modelu ze stavebnice merkur. Bodovali jsme úspěšně ve všech disciplínách. Naší nejsilnější zbraní byla vozítka zvaná „myšohryz“, která soutěžila v dojezdu na dálku (druhé místo a hodnocení originální konstrukce) a ve sprintu, kde soupeře zcela deklasoval Pepa Šup s jeho vlastnoručně sestrojeným strojem. Jeho čas byl bezkonkurenční a přispěl k našemu vítězství v této disciplíně.

V celkovém součtu bodů jsme nakonec skončili těsně druzí za žáky ze ZŠ Linqua Universal.

Školu reprezentovali deváťáci Katka Vízková, Tereza Riklová, Radek Sibera a Josef Šup s Milanem Kubínem ze třídy sedmé. Všem patří velká pochvala. Děkuji jim za práci při přípravě na hry a vzornou reprezentaci školy. Prožili jsme v Litoměřicích zajímavý den a již se těšíme na příští ročník.

Ing. Jan Kubů - učitel fyziky a vedoucí družstva