Pomohli jsme zasadit lípu ke 100. výročí republiky
Výlet za poznáním
Navštívili jsme Techmania Science Centrum
Zámek Ploskovice
Navštívili jsme ploskovický zámek.
Řezbářské sympozium
Vyráběli jsme ze dřeva.
3. a 4. ročník
Řezbářské sympozium
25.09.2018
Zahajujeme činnost STŘEDISKA VOLNÉHO ČASU
Matematická olympiáda
Aktuální informace pro tento školní rok
09.09.2018
100. výročí založení naší školy
květen 2019
06.09.2018
Výstup na Liščín
Pátráme po památníku k 10. výroční vzniku Československé republiky
06.09.2018

Zúčastnili jsme se čtvrtého ročníku technických her
21.11.2017 Ing. Jan Kubů fotky Tisk
Název akce:Technické hry
Termín konání:21.11.2017 - 08:00
Místo konání:Litoměřice
Vedoucí:Ing. Jan Kubů
Harmonogram:Dle vydaných propozic pořadatele

Náš tým skončil na druhém místě

V úterý 21. 11. se družstvo naší školy zúčastnilo čtvrtého ročníku soutěže žáků 2. stupně ZŠ v technických disciplínách. Cílem her je probudit zájem dětí o tvořivost a kreativitu v technice a zároveň ukázat, že technika může být zdrojem poučení i zábavou. Hry uspořádal DDM Rozmarýn prostřednictvím Technického klubu mládeže Litoměřice.

Tématem letošního ročníku byl projekt na téma alternativní zdroje energie. Během října a listopadu jsme v rámci přípravy s dětmi vyrobili několik funkčních modelů - solární, vodní a větrné elektrárny, solární větrník a domeček na solární energii. Žáci deváté třídy zároveň připravili teoretickou část. Projekt se líbil odborné porotě i přihlížející veřejnosti a při hodnocení skončil těsně jako druhý nejlepší.

Kromě projektu na účastníky čekalo několik dalších úkolů – vědomostní test, stavba dřevěné věže, kuličkový labyrint, překonávání elektrické překážkové dráhy, soutěž vozítek poháněných pastičkou na myši a stavba modelu ze stavebnice merkur. Bodovali jsme úspěšně ve všech disciplínách. Naší nejsilnější zbraní byla vozítka zvaná „myšohryz“, která soutěžila v dojezdu na dálku (druhé místo a hodnocení originální konstrukce) a ve sprintu, kde soupeře zcela deklasoval Pepa Šup s jeho vlastnoručně sestrojeným strojem. Jeho čas byl bezkonkurenční a přispěl k našemu vítězství v této disciplíně.

V celkovém součtu bodů jsme nakonec skončili těsně druzí za žáky ze ZŠ Linqua Universal.

Školu reprezentovali deváťáci Katka Vízková, Tereza Riklová, Radek Sibera a Josef Šup s Milanem Kubínem ze třídy sedmé. Všem patří velká pochvala. Děkuji jim za práci při přípravě na hry a vzornou reprezentaci školy. Prožili jsme v Litoměřicích zajímavý den a již se těšíme na příští ročník.

Ing. Jan Kubů - učitel fyziky a vedoucí družstva