31.05.2014 Mgr. Iveta Šteiglová fotky Tisk
Místo konání:Mariánská v Krušných horách
Vedoucí:Mgr. Iveta Šteiglová

Rekreační oblast Mariánská v Krušných horách

V květnu nastaly velké přípravy (balení, co si vzít s sebou,jaké bude počasí, jestli se vejdeme do autobusu)....konečně jsme se dočkali a 19.5. odjelo 50 žáků naší školy (pan Stejskal poskytl autobus pro 59 míst) vstříc dobrodružství do rekreační oblasti Mariánská v Krušných horách.

Ocitli jsme se v oblíbeném místě turistiky, v klidném prostředí a v krásné přírodě. Žáci měli možnost získávat nové poznatky z oblasti kultury, přírody, historie a sportu. Program byl rozvržen do jednotlivých dnů do dopolední a odpolední části.
Za pár dní jsme zvládli výlety na Boží Dar, do Jáchymova (návštěva Štoly č. 1 a Hornického muzea a ovčí farmy v Mariánské).

Boží Dar - okolí nám nabízelo spoustu naučných stezek, my jsme se vydali na tu Ježíškovu a Ježíškovu poštu, kam může každý své přání vkládat do speciální schránky nebo posílat poštou na adresu: Vánoční pošta
Boží Dar 1
36262 Boží Dar

V prosinci Ježíšek adresátům odepisuje. Určitě se ve škole pustíme do psaní dopisu. Na Ježíškově cestě jsme plnili hromadu zábavných úkolů z oblasti přírodovědy, za odměnu jsme obdrželi malý dárek a Ježíškovo razítko.

Hornické muzeum a Štola č. 1 také nabídly dětem spoustu zajímavostí.
Hornický skanzen je budován v jáchymovském revíru, kde se v průběhu jeho existence těžilo stříbro, barevné kovy. Ve Štole jsme viděli ukázky různých výdřev, důlních vozíků, ruční hornické techniky. V Hornickém muzeu v Jáchymově nás provázely příběhy permoníků a dokonce se naskytla možnost je v zhasnutém sklepení za asistence úplného ticha vidět....... Děti si na památku kupovaly kameny, které se váží k historii.

Celý program a jednotlivé činnosti byly prolínány soutěžemi v přírodě, skupinovými prácemi, relaxací v lese - 1. a 2. třída tvoření z přírodního materiálu. Dětem byl umožněn odpočinek a čas pro volný čas. Poslední den si žáci sami zorganizovali rozlučkový večer - soutěže a diskotéku. V pátek ráno po snídani nastalo slavnostní vyhodnocení soutěží a pobytu pochvalami, diplomy a sladkou odměnou.

Ozdravný pobyt byl místem pro posilování pozitivních vztahů mezi dětmi a vzájemné komunikace a určitě navázání nových přátelství. K dobré náladě přispívalo počasí, které nám opravdu přálo. Úspěch sklidilo přírodní hřiště před budovou ubytovacího zařízení, kde si zejména kluci z 6. a 7. třídy zahráli fotbal.
Škola v přírodě se vydařila, pár marodů odjelo do domácího léčení, my jsme na ně moc mysleli, aby se co nejdříve uzdravili, určitě si hezky užili aspoň pár dnů, které pobyli a doufáme, že si každý z návštěvníků školy v přírodě odnesl nějaký příjemný zážitek a vzpomínku.
A někdy možná v další škole v přírodě na shledanou.....