Natura Rumburk
Název akce:Natura Rumburk
Termín konání:17.05.2010
Místo konání:Rumburk

Vrátili jsme se ze školy v přírodě.

Od 17.5. do 21.5. jsme byli s výběrem žáků ze 2. až 6. třídy na přírodovědném pobytu v Rumburku. Počasí nám nepřálo, ale pobyt jsme si všichni užili.
V pondělí, poté co jsme se ubytovali, jsme se seznámili se zvířátky, které zde žijí. Děti měly možnost nakrmit lamy, kozy, divočáka, jeleny nebo psy. Odpoledne jsme si zasportovali a naučili se na chůdách. Večer jsme s paní učitelkou Sokolovou vyhlásily soutěž v úklidu pokojů a pravidelně ráno a večer jsme bodovaly úklid.
Úterý jsme zahájili společnou rozcvičkou. Po snídani jsme měli ukázku dravců. Každý si mohl vyzkoušet přistání káněte na ruce. Poznali jsme také poštolku, raroha, či výra. Po obědě nás čekal výlet na rozhlednu Dýmník. Výhled byl krásný. Večer nás navštívila paní ředitelka. Kluci předvedli své fotbalové umění, dívky si zahrály společenské hry a uskutečnila se soutěž o nejhezčí účes.
Ve středu jsme se seznámili s plazy. Na vlastní oči jsme viděli ještěrky, žáby a hada. Odpoledne nás čekala myslivost. Žáci si prohlédli trofeje a některé si mohli vyzkoušet. Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.
Čtvrtek jsme měli opravdu plný. Dopoledne jsme si řekli něco o ochraně přírody a poté si všichni mohli ručně vyrobit na památku papír. Odpoledne jsme si vyrazili do lese na procházku. Cestu nám zpříjemnil pan myslivec zajímavým výkladem a postrašil nás bachyní. Nakonec jsme ještě vyhlásily s paní učitelkou soutěž o nejhezčí lesní domeček.
V pátek jsme náš pobyt zakončili opakovacím testem. My jsme s paní učitelkou Sokolovou rozdaly diplomy za úklid, za nejhezčí domeček, za vědomosti a řadu dalších individuálních cen. Po obědě jsme se všichni vrátili zdraví a spokojení domů.
Na závěr bychom chtěli poděkovat všem obcím, které přispěly na dopravu dětí do Rumburka.